Filc tapicerski

Filc tapicerski to popularny i powszechnie wykorzystywany w wielu branżach wyrób włókienniczy. Charakteryzuje się odpornością na rozciąganie, niekiedy nie topi się również pod wpływem wysokich temperatur, ponadto może mieć właściwości wodoodporne.

filc

Jedną z wielu funkcji filcu jest ochrona tkanin i pianek tapicerskich.

 

Filc tapicerski sprawdza się także w pracy twórców hand made i pasjonatów scrapbookingu

 

Czym jest i z czego wykonywany jest filc tapicerski?

Metoda stosowana przy wykonywaniu filcu tapicerskiego to igłowanie, po którym następuje utwardzanie w wysokiej temperaturze. Dzięki temu powstający materiał ma tak wyjątkowe właściwości, decydujące o wielu możliwościach jego zastosowania.

Filc tapicerski ma mnóstwo zalet. Jedną z nich jest duża wytrzymałość na zniszczenia oraz ogrom możliwości jego wykorzystania, dzięki czemu śmiało można stwierdzić, że filc tapicerski jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych obecnie w wielu branżach.

 

Jakie możliwości daje wykorzystanie filcu tapicerskiego?

Filc tapicerski to bardzo uniwersalny materiał, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Jedną z funkcji, jaką pełni jest ochrona tkanin i pianek tapicerskich – filc zapobiega ich zniszczeniu przez sprężyny. To jednak niejedyne zalety tego rodzaju filcu. Warto również wiedzieć, że ma on bardzo dobre właściwości wygłuszające, a także świetnie sprawdza się w pracy twórców hand made oraz pasjonatów scrapbookingu.

Każdy producent filcu tapicerskiego może wykonać materiał, jako trudnopalny. Dlatego też świetnie sprawdzi się w produkcji mat akustycznych, uszczelek czy izolacji termicznych.