Producent ścierek

Ścierki towarzyszą nam każdego dnia – przecieramy nimi blat po przygotowaniu śniadania, osuszamy naczynia czy sprzątamy mieszkanie. Nawet wychodząc z domu, łatwo można spotkać osoby wykorzystujące ścierki – kelnerki, sprzątaczki, lakierników i wielu, wielu innych. Czy ktokolwiek zastanawia się, w jaki sposób produkowane są te akcesoria?

Jako producent ścierek dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć naszym klientom produkty najwyższej jakości i pieczołowicie doglądamy całego procesu produkcyjnego. Do wytwarzania ściereczek wykorzystujemy technologię spunlace crosslap, która polega na ułożeniu luźnych włókien surowca na tzw. tkaninie nośnej, a następnie nakierowaniu na nie strumieni wody lub powietrza pod wysokim ciśnieniem. Napierająca z różnych stron ciecz, odbija się od tkaniny i powoduje splątanie włókien. W technologii crosslap splątanie ma charakter krzyżowy, dzięki czemu produkt charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością. Producent ścierek nie powinien jednak ograniczać się do jednej metody produkcji, dlatego niekiedy wytwarzamy czyściwa również z wykorzystaniem technologii spulance parallel. Procedura produkcyjna wygląda podobnie, jak w przypadku crosslap z tą różnicą, że włókna układane są równolegle. Powstałe w ten sposób włókniny charakteryzują się trochę niższą, jednak wciąż zadowalającą wytrzymałością o dobrej relacji wzdłużnej do poprzecznej. W trosce o środowisko tworzymy wielorazowe produkty, które po wypraniu przeznaczone są do ponownego użycia.

Producent ścierek Novita

Jako producent ścierek dokładamy wszelkich starań aby dostarczyć naszym klientom produkty najwyższej jakości.

Producent ścierek Novita

Producent ścierek nie powinien jednak ograniczać się do jednej metody produkcji, dlatego niekiedy wytwarzamy czyściwa również z wykorzystaniem technologii spulance parallel.

Sprzątanie nigdy nie było tak wygodne

Technologia spunlace pozwala produkować ściereczki o wysokiej wytrzymałości, jednak dopiero zastosowanie technologii crosslap sprawia, że produkt jest odporny na wielokierunkowe rozciąganie. Ścierki i czyściwa są również wydajne, chłonne i miękkie, dzięki czemu oczyszczanie powierzchni jest łatwe i przyjemne. Włókniny są odporne na strzępienie. Technologie spunlace pozwalają produkować zarówno ściereczki jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku, dzięki czemu konsument wybierając produkty, korzysta z dużej różnorodności i może dostosować je do własnych potrzeb.

Ściereczki przeznaczone są do wykorzystywania zarówno na sucho, jak i mokro. W przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń zalecane jest zastosowanie dodatkowych środków czyszczących.

Ściereczki są wszędzie!

Nie sposób wskazać sektor przemysłu, czy działalności, w którym nie byłyby wykorzystywane ściereczki, czy to bezpośrednio w ramach działalności, czy do utrzymania czystości – nikt nie zdaje sobie z tego sprawy lepiej, niż producent ścierek. Wytwarzane przez nas akcesoria służą jako czyściwa przemysłowe, ściereczki do zastosowań medycznych i sanitarnych, jednorazowe podkłady i ścierki medyczne, a także ściereczki do utrzymania czystości zarówno w gospodarstwach domowych, jak i miejscach publicznych.

Poszczególne rodzaje ściereczek i czyściw o zróżnicowanych właściwościach, wykorzystywane są do odmiennych celów. Szczególnie dobrze radzą sobie z odtłuszczaniem, usuwaniem zabrudzeń o różnym stopniu, kurzu czy odcisków palców. Mogą być również używane do konserwacji delikatnych powierzchni. Czyszczą powierzchnie takie jak lustra, meble wykonane m.in. ze szkła, aluminium, ceramiki, kryształu, plastiku. O wiele lepiej sprawdzają się na nawierzchniach płaskich i gładkich, aniżeli szorstkich.

Producent ścierek Novita

Poszczególne rodzaje ściereczek i czyściw o zróżnicowanych właściwościach, wykorzystywane są do odmiennych celów.