Chusteczki do nasączania

Nietrudno wskazać miejsca, w których higiena odgrywa szczególnie ważną rolę. Dziś kładziony jest na nią szczególny nacisk, w związku z tym wykorzystuje się tam znaczne ilości ściereczek, jednorazowych akcesoriów czy detergentów. Chusteczki do nasączania są doskonałym sposobem na szybkie i wydajne czyszczenie oraz dezynfekcję.

Jednocześnie, przy bardzo częstym sprzątaniu lub dezynfekcji, użytkowanie niewielkich opakowań jest niewygodne, drogie i nieekologiczne. Na ratunek przychodzą systemy przeznaczone do chusteczek do nasączania. Zamiast inwestować w wiele, niewielkich opakowań, można kupić jedno – duże i umieścić je w pojemniku. Taki produkt w dłuższej perspektywie okaże się bardziej oszczędny dla portfela i środowiska.

Chusteczki do nasączania Novita

Chusteczki do nasączania produkujemy dzięki technologii spunlace parallel.

Chusteczki do nasączania Novita

Powstanie chusteczek do nasączania jest możliwe, dzięki technologii spunlace parallel wykorzystującej liczne strumienie wysokociśnieniowej wody lub powietrza do splątania włókien.

Jak powstają chusteczki?

Powstanie chusteczek do nasączania jest możliwe, dzięki technologii spunlace parallel wykorzystującej liczne strumienie wysokociśnieniowej wody lub powietrza do splątania włókien. Do produkcji chusteczek stosuje się bawełnę, wiskozę, poliester, mikrowłókna lub polipropylen. Połączenie odpowiedniego surowca i wydajnej technologii pozwala uzyskać produkt o wysokiej jakości i dobrych parametrach technicznych. Nasze chusteczki do nasączania są wytrzymałe i charakteryzują się dobrą odpornością na wydłużanie czy też rozciąganie.

Wytrzymałe, wygodne i chłonne

Dzięki technologii spunlace parallel możliwa jest produkcja wysokiej jakości chusteczek do nasączania. Wytrzymałość sprawia, że włóknina jest odporna na wszelkie próby rozciągania i nie rozdziera się łatwo. Chłonność, którą cechują się wyroby włókiennicze sprawia, że produkt może zostać nasączony dodatkowymi substancjami, a jednocześnie – podczas użytkowania – będzie w stanie pochłonąć nadmiar innych cieczy. Włókniny są antystatyczne, co oznacza, że nie elektryzują się. Materiał do produkcji chusteczek do nasączania jest lekki, miękki i łatwo się składa, dzięki czemu można umieścić dużą liczbę chusteczek w stosunkowo niewielkim opakowaniu lub bardzo dużą liczbę w stosunkowo dużym opakowaniu.

Niezwykle chłonne włókniny można nasączyć niemal wszystkim. Na liście substancji, które chętnie wykorzystywane są do produkcji różnego rodzaju chusteczek nawilżonych, królują środki do dezynfekcji, alkohol, płyny micelarne lub delikatne środki higieniczne przeznaczone do higieny intymnej lub pielęgnacji skóry dzieci. Nie brakuje również chusteczek nasączonych substancjami pielęgnacyjnymi lub czyszczącymi do różnego rodzaju powierzchni, np. szkła, blatów, mebli.

Wszędzie tam, gdzie liczy się czas

Chusteczki do nasączania sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się czas – zamiast zraszać, a następnie wyciągać suchą chusteczkę i przecierać powierzchnię, można jednym ruchem wyciągnąć wilgotny listek i od razu przystąpić do przecierania. Trudno jest wskazać miejsce, gdzie się ich nie wykorzystuje. Oczywiście są przydatne do pielęgnacji zarówno osób dorosłych, jak i dzieci, a także pozwalają zachować higienę poza domem, jednak nie jest to jedyne przeznaczenie chusteczek do nawilżania.

Wzbogacone o dodatkowe substancje są niezwykle pomocne podczas rutynowych prac domowych. Środki czyszczące i pielęgnujące zadbają o estetyczny wygląd i porządek w mieszkaniu, a dodatek alkoholu sprawi, że smugi znikną z szyb. Poza gospodarstwem domowym chusteczki używane są również w restauracjach – kelnerzy szczególnie doceniają ich wydajność, szybkość użytkowania i właściwości czyszczące oraz dezynfekujące. Chusteczki do nawilżania można spotkać również w placówkach medycznych.

Chusteczki do nasączania Novita

Materiał do produkcji chusteczek do nasączania jest lekki, miękki i łatwo się składa.