Zrównoważony Rozwój

Zrównoważony rozwój to strategia, która łączy postęp gospodarczy z ochroną środowiska. Nasza Spółka podejmuje szereg działań, aby ograniczyć wpływ swojej pracy na środowisko naturalne. Odpowiedzialnie zarządzamy odpadami i zasobami naturalnymi, zgodnie z obowiązującymi przepisami krajowymi i europejskimi.

Wszystkie odpady i opakowania są selektywnie gromadzone i poddawane odpowiednim procesom. Z odpadów powstają materiały wykorzystywane w innych branżach, a opakowania są przetwarzane na nowe produkty. Dbamy również o edukację naszych pracowników, promując zasady recyklingu na terenie całego zakładu.

Innowacyjne rozwiązania pozwoliły nam na oszczędzanie wody. W procesach produkcyjnych wykorzystujemy wodę w obiegu zamkniętym, co pozwala nam zaspokoić 90% naszego zapotrzebowania produkcyjnego. W swojej działalności korzystamy z produktów pochodzenia drzewnego, utrzymując certyfikacje zgodności ze standardami FSC® i PEFC, wspierając tym samym zrównoważoną gospodarkę leśną.
Ponadto, za pomocą systemu SOOT, zwiększamy efektywność naszego łańcucha dostaw, jednocześnie zmniejszając nasz ślad węglowy. Zrównoważony rozwój jest dla nas nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim wartością, którą realizujemy każdego dnia.

EcoVadis

Równowaga między rozwojem ekonomicznym, a ochroną środowiska to dla nas priorytet. W tym kontekście, jest nam niezwykle miło poinformować, że Spółka Novita w tym roku po raz pierwszy zdecydowała się na poddanie ocenie w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) przez międzynarodową platformę EcoVadis. Z radością przyjęliśmy wiadomość o zdobyciu przez nas brązowego medalu, osiągając tym samym wynik 57/100 punktów.

Potwierdzone certyfikatami

W naszych procesach produkcyjnych korzystamy z produktów pochodzenia drzewnego. Bardzo istotnym elementem z punktu widzenia ekologii jest w tej kwestii wspieranie zrównoważonej gospodarki leśnej. Dbamy o to dzięki utrzymaniu certyfikacji systemów kontroli pochodzenia produktów drewnianych, poświadczających zgodność ze standardami FSC® i PEFC.

Razem dbamy o środowisko

Jak każdy duży zakład, również my produkujemy odpady, zużywamy energię i czerpiemy z zasobów naturalnych. W pełni zdajemy sobie sprawę z naszego wpływu na środowisko i niezwykle ważne jest dla nas minimalizowanie negatywnych skutków naszej działalności. Co więc robimy, aby ograniczyć wpływ naszej pracy na środowisko naturalne? W jakie innowacje i strategie inwestujemy, aby stać się bardziej zrównoważonym przedsiębiorstwem? Sprawdź.