Spunlace parallel

Technologia spunlace parallel to niezwykła i jedyna w swoim rodzaju metoda wytwarzania włóknin. Wyjątkowy jest nie tylko sposób w jaki materiał jest produkowany, ale także charakteryzujące go właściwości, ponieważ pozwalają one wykorzystywać włókniny spunlace parallel w wielu, pozornie niepowiązanych ze sobą gałęziach przemysłu.

Włókniny nie są tkane, jak ma to miejsce w przypadku wielu popularnych materiałów, a igłowane. Spunlace parallel wykorzystuje cienkie, wysokociśnieniowe strumienie wody lub powietrza, które powodują splątanie się luźnych włókien. Nie jest to oczywiście splot przypadkowy – surowiec splatany jest w pożądany sposób, poprzez nakierowanie na niego z różnych stron rzędów strumieni wody lub powietrza i wielokrotne wytryskiwanie gazu lub cieczy pod wysokim ciśnieniem. Strumień odbija się od tkaniny nośnej i powoduje wiązanie mechaniczne pojedynczych włókien.

Spunlace parallel Novita

Spunlace parallel polega na celowym i uporządkowanym splątaniu włókien poprzez wysokociśnieniowe strumienie wody lub powietrza.

Wysoka jakość naszych produktów

Jako producent włóknin dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć naszym klientom produkt o najwyższej jakości. Proces wytwarzania opieramy na znanych, przebadanych i popularnych surowcach, np. wiskozie, poliestrze, polipropylenie czy mikrowłóknach.

Na właściwości włóknin powstałych z użyciem spunlace parallel mają jednak wpływ nie tylko materiały wykorzystywane w procesie produkcji, ale także zastosowane podczas obróbki parametry. Odpowiednie dostosowanie warunków wytwarzania pozwala uzyskać wyrób, który jest wytrzymały i chłonny. Włókniny spunlace parallel posiadają jeszcze jedną, ważną dla użytkowników cechę, a mianowicie są antyalergiczne. Nie podrażniają wrażliwej skóry i nie wywołują reakcji alergicznych.

Materiał wysokiej jakości w praktyce

Możliwości technologiczne, jakie daje spunlace parallel mają niezwykle szerokie możliwości wykorzystania. Włókniny są surowcem niezbędnym do wytwarzania nasączanych chusteczek higienicznych, chusteczek do pielęgnacji niemowląt, chusteczek kosmetycznych do demakijażu oraz delikatnych chusteczek do higieny intymnej. Spunlace służy również do wytwarzania popularnych w ostatnich latach maseczek w płachcie. Ze względu na wysoką chłonność włókniny, spunlace parallel są doskonałym substratem do produkcji akcesoriów do sprzątania i dezynfekcji. W momencie wytwarzania nasączane są odpowiednimi środkami, a następnie – dzięki dużej wytrzymałości – wykorzystywane nie tylko w domach, ale również jako czyściwa nasączone w warsztatach lub fabrykach. Niekiedy zdarza się, że technologia spunlace parallel służy do produkcji włóknin odzieżowych, w szczególności podszewek.

Wyroby włókiennicze częściej znajdują zastosowanie również w przemyśle, gdzie są wykorzystywane jako czyściwa nasączane oraz włókniny nośnikowe. Są materiałem służącym do produkcji tkanin obiciowych, filtrów, worków do pakowania cementu czy geowłókniny. Ich właściwości są doceniane również w przemyśle rolniczym, gdzie można je znaleźć pod postacią płótna do ochrony roślin lub hodowli sadzonek. Stosuje się je także do produkcji linoleum, które wciąż stanowi popularny sposób na pokrycie podłogi, szczególnie chętnie wybierany w biurach, szkołach, przedszkolach oraz szpitalach, przychodniach i gabinetach lekarskich.

Spunlace paralel Novita

Na właściwości włóknin powstałych z użyciem spunlace parallel mają jednak wpływ nie tylko materiały wykorzystywane w procesie produkcji, ale także zastosowane podczas obróbki parametry.