Producent filcu

Filc to wyrób włókienniczy, który zna niemal każdy! Filc jest obecny w życiu każdej osoby, choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Najczęściej otrzymywany jest z wykorzystaniem techniki igłowania, wytwarzany jest w oparciu o needlepunch, czyli igłowanie. Specjalna maszyna wyposażona w listwy z licznymi, wytrzymałymi igłami powoduje splątanie materiału. Dodatkowe zaczepy potęgują ten efekt. Dzięki latom spędzonym na obserwowaniu i dopracowywaniu parametrów technologicznych, jesteśmy doświadczonym producentem filcu, a proces produkcyjny znamy od podszewki.

Producent filcu Novita

Jesteśmy doświadczonym producentem filcu, który zna proces technologiczny od podszewki.

Producent filcu Novita

Dzięki latom spędzonym na obserwowaniu i dopracowywaniu parametrów technologicznych, jesteśmy doświadczonym producentem filcu, a proces produkcyjny znamy od podszewki.

Jaki jest filc?

Któż zna go lepiej niż producent filcu? Jednorodny, wytrzymały i plastyczny – taki jest nasz filc. Ostatnia z wymienionych cech jest w przypadku wyrobów włókienniczych szczególnie ważna. Plastyczność pozwala nam – producentowi filcu – obrabiać go w niezwykle różnorodny sposób. Z perspektywy innych zakładów, dla których włóknina jest jedynie surowcem, a nie produktem końcowym, umożliwia to dowolne wykańczanie, a co za tym idzie – modyfikowanie jego właściwości. Włóknina igłowana jest wysoce podatna na różne technologie wykańczania. Może zostać poddana np. termostabilizacji, kalandrowaniu czy impregnacji.

Producent filcu powinien dostosować cechy i właściwości produktu zgodnie z przeznaczeniem danego zamówienia. Nieco inne parametry techniczne będzie prezentował materiał, który posłużyć ma do produkcji elementów obuwia, inne filc wykorzystywany w produkcji paneli ściennych, a jeszcze inne przeznaczony do szycia odzieży. Mnogość właściwości włókniny można by wymieniać bardzo długo, jednak do jego najważniejszych – oprócz uprzednio wymienionych – cech należą: odporność na rozciąganie, uszkodzenia, przetarcia, ogień i wysoką temperaturę.

Filcowa torba i panele ścienne

Jest to materiał o wielu zastosowaniach wytwarzany na maszynach producenta filcu. Pierwsze skojarzenie wiedzie nas w stronę branży odzieżowej – i słusznie. Filc wykorzystywany jest do wypełniania kurtek i płaszczy, produkcji toreb, kapeluszy, wkładów barkowych i podkołnierzy. Używa się go również do produkcji wyściółek, podszewek, wkładek do butów, oraz wielu innych elementów. Filc odgrywa niemałą rolę w przemyśle budowlanym. Włóknina ta stanowi również element paneli ściennych i ścianek wygłuszających, a to dzięki właściwościom wygłuszającym i ognioodpornym – doskonale będą izolować pomieszczenie przed hałasem zza ściany. Obecność filcu w elementach konstrukcyjnych budynku może okazać się nieoceniona również ze względu na właściwości termoizolacyjne – włóknina powinna zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się i wychładzaniu wnętrza.

Będąc producentem filcu, dostarczamy nasze produkty również do przedstawicieli branży meblarskiej oraz tapicerskiej. Włóknina igłowana jest chętnie wykorzystywana jako element separujący różne elementy, które w bezpośrednim kontakcie mogłyby ulec uszkodzeniu. Chroni również podłogi przed porysowaniem nogami mebli.

Producent filcu Novita

Będąc producentem filcu, dostarczamy nasze produkty dla branży meblarskiej, tapicerskiej, odzieżowej, obuwniczej czy budowlanej.