Producent filcu

Filc to wyrób włókienniczy, który zna niemal każdy! Filc jest obecny w życiu każdej osoby, choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Najczęściej otrzymywany jest z wykorzystaniem techniki igłowania, wytwarzany jest w oparciu o needlepunch, czyli igłowanie. Specjalna maszyna wyposażona w listwy z licznymi, wytrzymałymi igłami powoduje splątanie materiału. Dodatkowe zaczepy potęgują ten efekt. Dzięki latom spędzonym na obserwowaniu i dopracowywaniu parametrów technologicznych, jesteśmy doświadczonym producentem filcu, a proces produkcyjny znamy od podszewki.

Producent filcu Novita

Jesteśmy doświadczonym producentem filcu, który zna proces technologiczny od podszewki.

Producent filcu Novita

Dzięki latom spędzonym na obserwowaniu i dopracowywaniu parametrów technologicznych, jesteśmy doświadczonym producentem filcu, a proces produkcyjny znamy od podszewki.

Jaki jest filc?

Któż zna go lepiej niż producent filcu? Jednorodny, wytrzymały i plastyczny – taki jest nasz filc. Ostatnia z wymienionych cech jest w przypadku wyrobów włókienniczych szczególnie ważna. Plastyczność pozwala nam – producentowi filcu – obrabiać go w niezwykle różnorodny sposób. Z perspektywy innych zakładów, dla których włóknina jest jedynie surowcem, a nie produktem końcowym, umożliwia to dowolne wykańczanie, a co za tym idzie – modyfikowanie jego właściwości. Włóknina igłowana jest wysoce podatna na różne technologie wykańczania. Może zostać poddana np. termostabilizacji, kalandrowaniu czy impregnacji.

Producent filcu powinien dostosować cechy i właściwości produktu zgodnie z przeznaczeniem danego zamówienia. Nieco inne parametry techniczne będzie prezentował materiał, który posłużyć ma do produkcji elementów obuwia, inne filc wykorzystywany w produkcji paneli ściennych, a jeszcze inne przeznaczony do szycia odzieży. Mnogość właściwości włókniny można by wymieniać bardzo długo, jednak do jego najważniejszych – oprócz uprzednio wymienionych – cech należą: odporność na rozciąganie, uszkodzenia, przetarcia, ogień i wysoką temperaturę.

Filcowa torba i panele ścienne

Jest to materiał o wielu zastosowaniach wytwarzany na maszynach producenta filcu. Pierwsze skojarzenie wiedzie nas w stronę branży odzieżowej – i słusznie. Filc wykorzystywany jest do wypełniania kurtek i płaszczy, produkcji toreb, kapeluszy, wkładów barkowych i podkołnierzy. Używa się go również w branży obuwniczej do produkcji wyściółek, podszewek, wkładek do butów, oraz wielu innych elementów. Filc odgrywa niemałą rolę w przemyśle budowlanym. Włóknina ta stanowi również element paneli ściennych i ścianek wygłuszających, a to dzięki właściwościom wygłuszającym i ognioodpornym – doskonale będą izolować pomieszczenie przed hałasem zza ściany. Obecność filcu w elementach konstrukcyjnych budynku może okazać się nieoceniona również ze względu na właściwości termoizolacyjne – włóknina powinna zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się i wychładzaniu wnętrza.

Będąc producentem filcu, dostarczamy nasze produkty również do przedstawicieli branży meblarskiej oraz tapicerskiej. Włóknina igłowana jest chętnie wykorzystywana jako element separujący różne elementy, które w bezpośrednim kontakcie mogłyby ulec uszkodzeniu. Chroni również podłogi przed porysowaniem nogami mebli.

Producent filcu Novita

Będąc producentem filcu, dostarczamy nasze produkty dla branży meblarskiej, tapicerskiej, odzieżowej, obuwniczej czy budowlanej.

Filc obuwniczy

Filc tapicerski

Filc do lameli

Filc akustyczny

Filc pod meble