Nasączane chusteczki

W szkole, w pracy, na spacerze – nasączane chusteczki przydają się wszędzie. To niezawodny sposób na oczyszczenie dłoni lub dowolnej powierzchni. Są poręczne i niedrogie, a także przez długi czas utrzymują wilgoć. Aż nasuwa się pytanie – jak to jest zrobione?

Do produkcji chusteczek wykorzystujemy technologię spunlace parallel lub crosslap. Proces technologiczny stojący za powstaniem włókniny, z której wykonywany jest ostateczny produkt, rozpoczyna się od ułożenia surowca na tkaninie nośnej. Następnie na luźne włókna kierowany jest strumień wody lub powietrza pod wysokim ciśnieniem. „Bombardowana” z różnych kierunków tkanina nośna odbija napierające strumienie i tym samym powoduje splątanie włókien. Dopiero w kolejnych etapach produkcji, włóknina nasączana jest odpowiednimi środkami i ląduje w pudełku.

Nasączane chusteczki Novita

Nasączane chusteczki do ich produkcji stosujemy metodę spunlace parallel.

Nasączane chusteczki Novita

Dobre nasączone chusteczki są przede wszystkim miękkie, wytrzymałe i hipoalergiczne, a w ich składzie na próżno można szukać alkoholu, konserwantów i barwników.

Jakie powinny być dobre chusteczki nasączane?

Nasączane chusteczki wywołują skrajne emocje, szczególnie wśród rodziców – jedni wybierają pierwsze-lepsze, inni są wierni jednej marce, a jeszcze inni zaczytują się w składach. Odpowiedni skład nasączanych chusteczek jest bardzo ważny, ponieważ materiał ma kontakt z często wrażliwą skórą dzieci. Produkowane przez nas chusteczki do nasączania posiadają odpowiednie certyfikaty, w tym certyfikat PZH.

Dobre nasączone chusteczki są przede wszystkim miękkie, wytrzymałe i hipoalergiczne, a w ich składzie na próżno można szukać alkoholu, konserwantów i barwników. Często wzbogacone są o dodatkowe składniki nawilżające, witaminy, czy proteiny. Dobre parametry techniczne, w tym również wysoka układalność sprawiają, iż możliwe jest złożenie chusteczek tak, aby nie następowało samoistne rozkładanie się włókniny, a także pomieszczenie jak największej ilości w jak najmniejszym opakowaniu.

Oczywiście nasączone chusteczki nie są wykorzystywane jedynie do wycierania brudnych rąk czy buzi małych dzieci, lecz znajdują zastosowanie w wielu innych miejscach, dlatego tak duży nacisk kładzie się na ich uniwersalność i wysoką wytrzymałość. Włóknina wykorzystywana do ich produkcji powinna być chłonna, wydajna i elastyczna. Nasączone chusteczki nie powinny się również strzępić.

Chusteczki do zadań specjalnych

Kto nigdy nie przecierał blatów nasączonymi chusteczkami, niech pierwszy rzuci kamieniem! Wilgotne chusteczki to podstawowe wyposażenie każdego rodzica, który ma pod opieką niesfornego malucha – ale nie tylko! Dobrodziejstwa serwowane przez niepozorne chusteczki doceni każdy. Jak już wspomnieliśmy, są bardzo uniwersalne i mogą zostać nasączone niemalże dowolną cieczą. I choć w przypadku przeznaczenia do pielęgnacji niemowląt raczej powinno się unikać substancji kosmetycznych czy alkoholu, tak w innych sytuacjach mogą być one jak najbardziej wskazane.

Chusteczki nawilżane wykorzystywane np. do przecierania powierzchni szklanych lub szyb mogą zawierać dodatek alkoholu, ponieważ dzięki niemu nie pozostawią smug. Chusteczki przeznaczone są również do usuwania kurzu i pielęgnacji drewnianych mebli, a także sprzątania kuchni i łazienki. Niezwykle popularne stało się również produkowanie chusteczek nawilżanych z płynem antybakteryjnym do dezynfekcji rąk lub powierzchni.

Włóknina często przeznaczana jest również do wytwarzania produktów dla kobiet. Nasączenie chusteczek kosmetykiem, np. płynem micelarnym sprawia, że doskonale usuwają makijaż, a delikatne substancje myjące i pielęgnujące świetnie sprawdzą się w chusteczkach przeznaczonych do higieny intymnej.

Nasączane chusteczki Novita

Nasączane chusteczki to produkt uniwersalny i może zostać nasączony niemalże dowolną cieczą.