Placówki medyczne, szpitale, przychodnie i gabinety to miejsca, w których zachowanie najwyższych standardów higieny jest niezwykle istotne. Ciało pacjenta ma styczność z wieloma elementami, na których mogą znajdować się chorobotwórcze drobnoustroje i groźne patogeny. Pracownicy wspomnianych miejsc mają za zadanie chronić zdrowie, a my chcemy wspierać ich w tej misji, dostarczając wysokiej klasy włókniny medyczne.

włókniny medyczne
Włókniny medyczne przeznaczone do gabinetów lekarskich, placówek służby zdrowia, gabinetów kosmetycznych.

Maseczki, prześcieradła, odzież ochronna…

Do produkcji włóknin medycznych wykorzystywane są różne rodzaje włókien. W zależności od przeznaczenia materiału dobieramy odpowiedni surowiec, a także dostosowujemy parametry produkcyjne. Z naszej linii produkcyjnej schodzą wyroby włókiennicze, które następnie posłużą jako surowiec do produkcji kombinezonów ochronnych, fartuchów operacyjnych, różnego rodzaju maseczek lub ich elementów oraz, jednorazowe prześcieradła czy podkłady. Z włóknin wytwarzanych jest wiele przedmiotów jednokrotnego użytku, które mają chronić ciało pacjenta i lekarza od niebezpiecznych substancji lub szkodliwych patogenów.

Dlaczego warto wybrać jednorazowe włókniny medyczne?

Z uwagi na zachowanie wysokich standardów w medycynie stosuje się produkty jednorazowe, które są produkowane z najwyższej jakości włókien przy zastosowaniu odpowiednich technologii. Produkty jednorazowe są wysoce higieniczne oraz gwarantują wysoki poziom ochrony pacjenta. Do produkcji włóknin medycznych używamy drogich czystych włókien, dbamy o bardzo dobrą jakość i czystość wody oraz prowadzimy badania mikrobiologiczne aby spełnić wszelkie reżimy. Włókniny medyczne produkowane są z wykorzystaniem technologii spunlace crosslap, która charakteryzuje się krzyżowym układem włókien. Pozyskany z użyciem tej technologii wyrób jest wytrzymały i odporny na rozciąganie, dzięki czemu nie ulega łatwemu uszkodzeniu, rozerwaniu czy postrzępieniu.