Jako polski producent włóknin pod wet wipes manufacturer mamy na celu rozpropagowanie naszych doskonałych jakościowo, rodzimych włóknin w fabrykach na całym świecie. Chusteczki nawilżane są produktem, na który wciąż generowane jest ogromne zapotrzebowanie. Konsumenci stawiają wysokie wymagania producentom i oczekują chusteczek wysokiej jakości – nie chcą wydawać pieniędzy na środki niespełniające ich oczekiwań.

wet wipes manufacturer
Wet wipes manufacturer chusteczki nawilżane są podstawową bazą do pracy tam gdzie liczy się czystość, higiena i wygoda użycia.

Rola wet wipes manufacturer

Chusteczki nawilżane wykorzystywane są wszędzie. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu kojarzyły się głównie z produktami do higieny niemowląt, a dziś używa się ich do higieny intymnej, demakijażu, utrzymania czystości w kuchniach, łazienkach, biurach, zakładach produkcyjnych, placówkach kosmetycznych, medycznych czy motoryzacji. Sprawdzają się również do wycierania kurzu, przecierania szkła czy dezynfekcji powierzchni. Konsumenci wybierają je, ponieważ są wygodne i łatwe w użyciu.

Od luźnego włókna do chusteczki nawilżanej. Jak wygląda proces produkcji wet wipes manufacturer?

Proces produkcyjny rozpoczyna się od dostarczenia wysokiej jakości surowca, z którego wytwarzana jest wyselekcjonowana włóknina i następnie konfekcjonowana na chusteczki nawilżane. Na pokład luźno ułożonych włókien nakierowuje się liczne strumienie wody pod wysokim ciśnieniem. Takie „bombardowanie” powoduje splątanie włókien w zwartą włókninę. Choć proces produkcyjny jest podobny, innych cech oczekuje się od nawilżanych chusteczek do demakijażu, a innych od tych do dezynfekcji. Powinny jednak charakteryzować się dwiema wspólnymi właściwościami. Przede wszystkim muszą być wytrzymałe i chłonne. W zależności od przeznaczenia producenci dostosowują cechy takie jak chociażby miękkość, antyalergiczność czy wytrzymałość. Wpływają na to nie tylko parametry procesu produkcyjnego, ale również wykorzystany surowiec. W naszej fabryce do wytwarzania włókniny, z której następnie powstają chusteczki nawilżane, najczęściej używa się włókien wiskozy, poliestru, mikrowłókien i polipropylenu.