Jako producent filcu zadebiutowaliśmy w 2006 roku. Przez przeszło 15 lat współpracowaliśmy z wieloma partnerami na całym świecie, którym dostarczamy starannie wytworzoną włókninę najwyższej jakości.

producent filcu
Producent filcu duża różnorodność pozwala wykorzystywać go w wielu branżach – odzieżowej, obuwniczej, budowlanej, meblowej czy akustycznej.

Jaki jest nasz filc?

Filc syntetyczny, który opuszcza zielonogórską fabrykę, produkowany jest z wykorzystaniem technologii needlepunch. Polega ona na splątaniu włókien surowca za pomocą setek niezwykle wytrzymałych, przymocowanych do listew igieł. Tak wytwarzana włóknina charakteryzuje się wytrzymałością, plastycznością i podatnością na dalszą obróbkę.

Nie bez powodu staliśmy się jednym z najprężniej działających producentów filcu syntetycznego w regionie. Nasza linia produkcyjna pozwala wytwarzać włókninę o szerokości cięcia od 0,3 do 6 metrów. Oferujemy również pełną gamę kolorystyczną, co umożliwia zabarwienie filcu na dowolny wybrany przez klienta kolor. Każde zamówienie traktujemy indywidualnie – mając na uwagę przeznaczenie włókniny, dostosowujemy wykorzystywany surowiec oraz parametry produkcji. Do najczęściej pojawiających się w naszej fabryce substratów produkcyjnych należą: wiskoza, poliester, polipropylen i bikomponent.

Jesteśmy tu dla Ciebie

Indywidualne podejście do każdego klienta i wsłuchanie się w jego potrzeby pozwala nam stworzyć filc techniczny o odpowiednio dostosowanych parametrach. Dotyczy to nie tylko surowca, koloru czy szerokości, ale również gęstości, a co za tym idzie – masy włókniny. Ogromna różnorodność filcu syntetycznego pozwala wykorzystywać go w wielu branżach – odzieżowej, obuwniczej, budowlanej, meblowej czy akustycznej. Produkuje się z niego chociażby wkładki do butów, podszewki, elementy używane w panelach ściennych czy ściankach wygłuszających. Jest częstym elementem mebli tapicerowanych oraz futerałów i pokrowców.