Podkłady medyczne

Podkłady medyczne to materiały o niezwykle szerokim zastosowaniu. Są one powszechnie wykorzystywane między innymi w gabinetach lekarskich, centrach rehabilitacji, ale też w salonach kosmetycznych, czy studiach masażu. Wykonane z miękkiej, przyjaznej dla skóry włókniny gwarantują optymalny komfort w czasie ich użytkowania.

Producent podkładów medycznych Novita

podkłady medyczne podczas produkcji

Podkład medyczny z włókniny i jego wyjątkowe właściwości

Jednorazowe podkłady medyczne to praktyczne rozwiązanie dla większości branż związanych z higieną i ochroną zdrowia. Ich największą zaletą jest wygoda stosowania i właściwości chłonne tego wyjątkowego materiału. Podkład medyczny z włókniny ma wyjątkowe właściwości. Do jego produkcji wykorzystuje się rozmaite surowce. Najczęściej jest to poliester, wiskoza, ale też poliaktyd, czy mikrowłókna.

Podczas produkcji podkładów medycznych wykorzystywana jest nowoczesna technologia spunlace crosslap. Metoda ta polega na krzyżowym ułożeniu włókien, gręplowanych pod kątem 90°. Dzięki jej zastosowaniu gotowy produkt charakteryzuje się stabilną, jednolitą strukturą. Co więcej, jest wytrzymały i wykazuje wysoką odporność na wielokierunkowe rozciąganie.

Zastosowanie podkładów medycznych

Podkład medyczny z włókniny znajduje szerokie zastosowanie. Materiał sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagana jest szczególna troska o higienę i sterylność. Włóknina ta świetnie nadaje się jako pokrycie ochronne kozetki, wózka inwalidzkiego, czy też fotela. Z tego rodzaju materiału robi się także podkłady medyczne na łóżko. Można go także użyć do przykrywania rozmaitej aparatury medycznej. Podkład medyczny z włókniny sprawdzi się również w kosmetologii, czy fryzjerstwie.

Podkłady medyczne i ich zalety

Medyczne podkłady mają mnóstwo zalet. Pozwalają zachować odpowiednią higienę w miejscach, w których jest to konieczne. Ich cechą charakterystyczną jest duża chłonność, dlatego doskonale sprawdzają się jako podkłady medyczne na łóżko.

Producent podkładów medycznych zadbał o to, aby wyprodukowana przez niego włóknina miała różne szerokości, gramatury i kolory. Dzięki temu z łatwością można wybrać odpowiedni jej rodzaj i potrzebne parametry.

Podkłady medyczne znajdujące się w naszej ofercie nie tylko gwarantują najwyższy poziom higieny. To także produkty zapewniające odpowiednią estetykę w miejscach, gdzie przyjmowani są pacjenci. Wysoka jakość, funkcjonalność, a także ponadprzeciętne walory estetyczne to niezbędne cechy tej wyjątkowej włókniny, o które troszczy się producent podkładów medycznych.