Jak powstają chusteczki?
Powstanie chusteczek do nasączania jest możliwe, dzięki technologii spunlace parallel wykorzystującej liczne strumienie wysokociśnieniowej wody lub powietrza do splątania włókien. Do produkcji chusteczek stosuje się bawełnę, wiskozę, poliester, mikrowłókna lub polipropylen. Połączenie odpowiedniego surowca i wydajnej technologii pozwala uzyskać produkt o wysokiej jakości i dobrych parametrach technicznych. Nasze chusteczki do nasączania są wytrzymałe i charakteryzują się dobrą odpornością na wydłużanie czy też rozciąganie.
Wytrzymałe, wygodne i chłonne
Dzięki technologii spunlace parallel możliwa jest produkcja wysokiej jakości chusteczek do nasączania. Wytrzymałość sprawia, że włóknina jest odporna na wszelkie próby rozciągania i nie rozdziera się łatwo. Chłonność, którą cechują się wyroby włókiennicze sprawia, że produkt może zostać nasączony dodatkowymi substancjami, a jednocześnie – podczas użytkowania – będzie w stanie pochłonąć nadmiar innych cieczy. Włókniny są antystatyczne, co oznacza, że nie elektryzują się. Materiał do produkcji chusteczek do nasączania jest lekki, miękki i łatwo się składa, dzięki czemu można umieścić dużą liczbę chusteczek w stosunkowo niewielkim opakowaniu lub bardzo dużą liczbę w stosunkowo dużym opakowaniu.
Niezwykle chłonne włókniny można nasączyć niemal wszystkim. Na liście substancji, które chętnie wykorzystywane są do produkcji różnego rodzaju chusteczek nawilżonych, królują środki do dezynfekcji, alkohol, płyny micelarne lub delikatne środki higieniczne przeznaczone do higieny intymnej lub pielęgnacji skóry dzieci. Nie brakuje również chusteczek nasączonych substancjami pielęgnacyjnymi lub czyszczącymi do różnego rodzaju powierzchni, np. szkła, blatów, mebli.