Co to jest włóknina Spunlace – Spunlace non woven

Co to jest włóknina Spunlace – Spunlace non woven? Pełne szczegóły dotyczące procesu spunlace, typu i zastosowania

Konsumenci mogą niewiele wiedzieć o włókninie typu spunlace , ale rzeczywiście używają wielu produktów spunlace, takich jak wilgotne chusteczki. Na tym blogu pokażemy wszystkie szczegóły dotyczące naszej włókniny typu spunlace.

Definicja spunlace: Co to jest włóknina typu spunlace?

Spunlace  (zwany również splotem wodnym) jest procesem łączenia mokrych lub suchych wstęg włóknistych wykonanych przez zgrzeblenie, napowietrzanie lub układanie na mokro, w wyniku czego powstały klejony materiał jest włókniną.

Wykorzystuje drobne, wysokociśnieniowe strumienie wody, które penetrują wstęgę, uderzają w taśmę przenośnika (lub „drut” jak w przypadku przenośnika papierniczego) i odbijają się, powodując splątanie włókien.

Włókna :

Włókno poliestrowe

Włóknina typu spunlace wykorzystuje krótkie włókna odcinkowe, najpopularniejsze to wiskoza (38 mm * 1,67 dtex) i poliestrowe włókna odcinkowe (38 mm * 1,56 dtex).

Czasami polipropylen (PP) jest również używany do produkcji spunlace.

Niektóre inne surowce, takie jak bawełna, tencel, chityna itp. Włókna te są bardziej naturalne i pochodzą z roślin lub zwierząt, co jest droższe.

Chodzi o spunlace, co oznacza, że ​​chcesz wiedzieć.

Technologia Spunlace:

Park maszynowy do produkcji na bazie włóknin poliestrowych Spunlace

Linia produkcyjna spunlace składa się z kilku części maszyn, takich jak mikser, zgrzeblarka, dysze wodne itp. Inwestycja w maszynę spunlace jest duża.

Lokalne chińskie maszyny włókninowe typu spunlace pochodzą głównie z Feilong, Zhengfangji itp.

Słynny może być „ANDRITZ” w Europie.

Z przyczyn technicznych importowana maszyna jest lepsza od chińskiej, zarówno pod względem wydajności, jak i jakości tkaniny.

Obecnie większość producentów włóknin typu spunlace pochodzi z USA, Europy, Chin i Turcji, Vietiam, Indii i Indonezji, które również mają maszyny spunlace w obecnych latach. Ale Chiny powinny być najbardziej kompletnymi typami i eksportować najwięcej każdego roku.

Hznonwoven ma teraz 2 maszyny importowane i 1 maszynę lokalną, spełniające różne wymagania klientów.

Charakterystyka włókniny typu spunlace

  • Elastyczne splątanie, nie wpływa na pierwotne właściwości włókna, nie uszkadza włókna.
  • Wygląd jest bliższy tradycyjnym tekstyliom niż innym włókninom.
  • Wysoka wytrzymałość, mało puszysta.
  • Wysoka absorpcja wilgoci, szybka absorpcja wilgoci.
  • Dobra wentylacja.
  • Miękki, dobry kształt
  • Różne wzory
  • Bez wzmocnienia przylepnego, zmywalny.

Również produkcja tkaniny typu spunlace to duża inwestycja, jak wspomniano wcześniej, linie są bardzo długie i zajmują duży obszar.

Proces technologiczny spunlace

Włóknina typu spunlace to ważny rodzaj włókniny (zobacz,  co to jest włóknina ). Proces Spunlace to system wytwarzania włóknin, który wykorzystuje strumienie wody do splątania włókien, zapewniając w ten sposób integralność tkaniny. W ostatnim artykule mamy zdjęcie pokazujące proces spunlace:

W rzeczywistości, wraz z rozwojem technologii włókniny typu spunlace, mamy nową technologię spunlace, jedną z najważniejszych jest tkanina typu spunlace z masy celulozowej. Zobacz proces spunlace z pulpy drzewnej, jak poniżej:

Tkanina spunlace z pulpy drzewnej jest teraz popularna i może zastąpić zwykłą tkaninę typu spunlace, ta tkanina ma 2 rodzaje:

Włóknina poliestrowa i włóknina z pulpy drzewnej POLIPROPYLEN Włóknina

Te włókniny z pulpy drzewnej są tańsze, a także są dobrym materiałem na czyściwa typu spunlace.

Rodzaj włókniny typu spunlace

W oparciu o różne maszyny do docierania, spunlace ma 2 typy: Równolegle docierana tkanina typu spunlace i krzyżowo docierana tkanina typu spunlace. Jaka jest różnica między równolegle docieraną tkaniną typu spunlace i krzyżowo zakładaną tkaniną typu spunlace? Główną różnicą jest wytrzymałość tkaniny. Weź na przykład 100% poliestrową tkaninę typu spunlace o gramaturze 40 g / m2, widzimy ich arkusz danych, jak poniżej:

Pierwsza tabela to spunlace z docieraniem krzyżowym, którego MD i CD są wyższe niż równoległe docieranie tkaniny spunlace. Aby ułatwić zrozumienie, mamy zdjęcie do pokazania.

Równolegle docierana spunlace może łatwo rozerwać prosto w kierunku pionowym, a krzyżowo docierana spunlace nie jest tak łatwa do rozerwania, nie można jej rozerwać w linii prostej. W tym przypadku, równolegle docierana spunlace jest najczęściej używana do mokrych chusteczek, a krzyżowo docierana spunlace jest częściej stosowana jako sucha ściereczka lub skóra itp.

Zastosowanie włókniny Spunlace

Przede wszystkim włóknina typu spunlace jest używana głównie do produkcji chusteczek: domowych, osobistych, kosmetycznych, przemysłowych, medycznych itp.

Zbyt wiele chusteczek zarówno suchych, jak i mokrych jest wykonanych z tkaniny typu spunlace.

Po drugie, zastosowanie medyczne jest kolejnym ważnym rynkiem dla tkanin z przędzy koronkowej: takich jak jednorazowa odzież chirurgiczna, chusta chirurgiczna, obrusy chirurgiczne, fartuchy chirurgiczne itp .;

A także materiały do ​​nakładania ran: bandaże, gaza, opatrunek itp.

Po trzecie, tkanina typu spunlace może służyć do produkcji odzieży, na przykład podszewki odzieży, odzieży dziecięcej, odzieży treningowej, jednorazowych usług kolorowania na noc karnawałową, wszelkiego rodzaju odzieży ochronnej itp.

Przynajmniej to również tkaniny dekoracyjne, takie jak wnętrza samochodów, wnętrza domu, dekoracje sceniczne itp

Jak sprawdzić jakość tkaniny spunlace?

Niektórzy klienci powiedzieli nam, że otrzymali złą lub niższą jakość włókniny typu spunlace. Jak więc sprawdzić, czy otrzymałeś odpowiednią jakość tkaniny spunlace? Jest to łatwe do przetestowania w laboratorium lub kosztuje to strona trzecia. Ale tutaj pokażemy ci, jak możesz przetestować w bardzo łatwy sposób, który wykonujesz sam.

Najważniejszy w przypadku tkaniny typu spunlace jest jej skład, ponieważ włókna wiskozowe są zwykle droższe niż włókno poliestrowe, wiskoza sprawia, że ​​spunlace jest lepiej chłonny i zapewnia lepszą jakość wycierania.

Jesteśmy profesjonalnym producentem włóknin typu spunlace, produkujemy różne tkaniny typu spunlace na wymagania klienta. Prosimy o kontakt w sprawie ofert spunlace